IMG_0063

Do Vídně na kole

Je sobota 9. července 2016 čtyři hodiny ráno, venku je ještě tma a teplota něco okolo 21°C. Stojím před domem a vyhlížím Michala až přijede na kole ze sedm kilometrů vzdálených Kobylnic a prodlouží si jízdu na nějakých 260km.

I když je teplota vcelku příjemná, tak se zdá, že je chladno. Dáváme si pod kraťasy podvlíkačky, kolena musí být v teple a vyrážíme. Je bezvětří a první kilometry ubíhají v poklidném tempu. Však jsme také měli v plánu se téhož dne vrátit. Zhruba za dvě hodiny jsme urazili 48km a dali si menší pauzu u odpočívky Jevišovka. Malé občerstvení a jedeme dále. Hevlín a Laa an der Thaya jsme projeli jako mávnutím proutku, však to také doposud byla samá rovina. Za obcí Hagendorf jsme narazili na zákaz vjezdu a jednoho rakouského turistu. Něco nám povídal…. a po mojí proslulé větě „Ich spreche nur Tschechisch“ (mluvím pouze česky) pochopil, že je konec konverzace. Naštěstí Michal němčinu ovládá, a tak nám turista oznámil, že na kole zákazem do Loosdorfu projedeme. Za Loosdorfem skončila rovina a začaly moje méně oblíbené kopečky. Asi tři kilometry před Asparnem máme v nohou už 78km. Čas je dobrý, tak zastavujeme na další přestávku a posíláme vzkaz manželkám, že jsme v pořádku. Ještě malá porada ohledně cesty, protože máme v plánu se vyhnout Mistelbachu. Rádi bychom byli ve Vídni kolem 12:00h.

IMG_0017

Cesta je příjemná a velice rychle ubíhá. Sice trochu fouká, ale zatím v náš prospěch. Jelikož volíme kratší verzi, která vede z části po silnici než po cyklostezce, chybí nám do Vídně zhruba jen 50km.

IMG_0036

Ve Schleinbachu si kupuji CocaColu, protože mám nějaký nedostatek cukru. Jedna láhev ve mně zašuměla jako by to byla jen voda. Při pohledu do mapy jásáme. Už jen 15km na okraj Vídně. Nasedáme na kolo, když v tom nás míjí skupinka čtyř českých cykloturistů směřujících zřejmě také do Vídně (později jsme je potkali u Dunaje).

Je 12:03h a s Michalem příždíme k cíly. Voláme manželkám a kamarádům, že jsme dorazili do cíle. U mě je to už během dvou let po čtvrté co jsem dojel do Vídně na kole.

IMG_0040

Jelikož je krásně a nám je dobře, přijíždíme k Dunaji, kde máme v plánu si odpočinout a připravit se na cestu zpět…..

Cesta zpět se nesla ve stejném duchu jen v Asparnu jsme se rozhodli pro jinou trasu a ušetřit ještě nějaký ten kilometr, a tak jedeme směr Hörersdorf a Nový Přerov. V Novém Přerově jsme zhruba v 20:30h kde se občerstvujeme v místní hospůdce. Dvě žluté limonády pijeme vyprahlí a unavení…. do Měnína přijíždíme 23:08h…. Michala ještě čeká sedm kilometrů do Kobylnic. Loučíme se a těšíme se na další dálkový cyklovýlet.

Mapa

⇒FOTOGALERIE⇐